
Inkrementális forgó jeladó
- Bármilyen PPR - (Pulzus per fordulat) elérhető, egészen 16384-ig.
- Rugalmas méretezési funkcionalitás
- Kompakt méret – mindössze 36 mm-es átmérővel
- Választható rozsdamentes acél vagy nehézház verzió
- Nagy ütés és rázkódás-ellenállású
Termékkereső Inkrementális forgó jeladóhoz
Abszolút forgó jeladó
- Pozícióra vonatkozó információ fenntartása áramkimaradás esetén is.
- Wiegand Technológia – Nincs szükség tartalék akkumulátorra – Nincs szükség akkucserére.
- Kompakt méret – mindössze 36 mm-es átmérővel
- Rozsdamentes acél, ATEX és SIL jeladó elérhető
- Nagy ütés és rázkódás-ellenállású
Termékkereső aboszolút jeladókhoz
Lineáris jeladók
- Széles választékú mérési hosszok: 1- 10 m
- Abszolút pozíció mérés: 2 µm felbontásig
- Magas linearitás még hosszú ciklusidővel is.
- Alacsony költségek mégis robosztus konstrukció
- Skálázható analóg kimenet a mérési hosszhoz alkalmazkodva
Termékkereső lineáris jeladókhoz
Szögjeladó - Inklinométer
A dőlésszögek pontos mérése vagy a vízszintes helyzettől való eltérés meghatározása elengedhetetlen a legtöbb mozgásvezérlő rendszernél, de a biztonság érdekében egyaránt. A dőlésérzékelők egyszerű és hatékony módot jelentenek a térbeli tájékozódás számára, méghozzá mindenfajta mechanikai kapcsolódás nélkül – a tervezőmérnökök igazi előnye.
Nagy pontosság: 0,1°
Felbontás. 0,01°
Mérési tartomány: +/- 80° (kéttengelyes) illetve 360° (egytengelyes)
Termékkereső Szögjeladó - Inklinométer termékekhez
Az inkrementális jeladó, vagy más néven encoder működése
A forgás irányát úgy tudja az inkrementális jeladó (encoder) megállapítani, hogy mivel az A és a B jel eltolva jelenik meg, más lesz a jel hullámának a mintája, amit az inkrementális jeladó (encoder) számlál. Ha a tengely előre forog, akkor ezt a számlálót növeli az inkrementális jeladó (encoder), ha hátra, akkor az inkrementális jeladó (encoder) csökkenti ezt a számot. Az inkrementális jeladót (encodert) jellemzi a felbontása, ettől függ, hogy mekkora a legkisebb elfordulása a tárcsának. Az inkrementális jeladóknál (encodereknél) ezt impulzus/fordulatban lehet megadni, ami több ezer impulzus/fordulat is lehet.
Létezik másfajta jeladó is, az abszolút jeladó (encoder) többek között abban különbözik az inkrementális jeladótól (encodertől), hogy ott a tárcsán nem egyszerű rovátkák vannak, hanem a tárcsa sávokra van osztva, amiket bináris kódokként értelmez a jeladó, itt nincs szükség számlálóra. Ez a fajta jeladó a kialakítása miatt drágább, mint az inkrementális jeladó (encoder).
Az inkrementális jeladók hátrányai
Az inkrementális jeladó (encoder) hátránya az elmozdulás relativitásából adódik, ugyanis az inkrementális jeladót legtöbbször a motor tengelyére szerelik, ami forgó mozgást végez az alkalmazása során.
A jeladóval szerelt gép kezelése általában komplexebb vezérlést igényel, emiatt az inkrementális jeladós (encoderes) gép kezelése is körülményesebb, mint inkrementális jeladó (encoder) nélkül.
Az inkrementális jeladó (encoder) áramtalanítása során a számláló memóriája elvész, valamint a kikapcsolt gép mozgó alkatrészeinek a mozgását nem rögzíti.